Friday, 23 August 2013

Disastrous trip to Helsinki

Heyy! It's been a crazy week. I worked at my mom's restaurant and went to Robbie Williams' concert. I don't listen to his music, but we decided to go at the last minute, because it was a really big concert that was also being broadcasted to 44 countries. The show was really big and cool and there were so so many people, 70 000. That's a lot for Estonia and a lot compared to last year's Lady GaGa concert, there were only 15 000 people there.
On Wednesday we went on our annual day-trip to Helsinki, Finland with Anu, her friend Laura and my friend Helina. I think it was the craziest day in my life. Everything started with Helina getting lost on the way to the port and she got there 15 minutes later than we had planned. When we got to Helsinki, we went shopping in the city centre and everything was fine, but then we started going to Linnanmäki amusement park and everything started going wrong. We had found out that we could get there by tram 3T, but that tram just didn't exist. We went on a wrong tram and ended up in the middle of nowhere, so we went to the other side and rode back to the centre. We were totally panicing. Then I called my dad and he called his Finnish friend and we found out that the whole tram traffic had changed. We finally got to Linnanmäki an hour behind our schedule. It was a lot of fun and everything seemed to be going great. Then we started going back to the port... We were sure we knew how to get there, but firstly we had to wait for a tram for ten minutes and then it went to the next stop and just stopped there for ten minutes, so we got off and then when we had just got off, it started moving. At that time we had only 30 minutes until our ship departed. We were very nervous again and started calling a taxi, because we couldn't find any there and then another tram came, so we went on that and it didn't move at the same stop again. We ran to a gas station to ask where we could find a taxi, but there was one at the gas station. We got to the port at the last minute. The experience seems funny now, but it wasn't very funny at the time.
Today we had a fun day running errands on our bikes with Anu. While taking blog pictures we did some serious multitasking: we were babysitting our little brother, walking William and taking pictures at the same time. It was really hard.
I'm wearing a khaki green shirt with a cool little detail with ripped black pants, a striped top, my backpack and studded flats.
/
Heii! Mul on olnud hull nädal. Ma töötasin oma ema restoranis ja käisin Robbie Williamsi kontserdil. Ma ei kuula tema muusikat, aga me otsustasime ikkagi viimasel hetkel minna, sest see oli nii suur kontsert. Show oli väga suur ja lahe ning seal oli nii nii palju inimesi, 70 000. Võrreldes eelmise aasta Lady GaGa kontserdiga, kus oli ainult 15 000 inimest, on see ikka väga palju.
Kolmapäeval käisime me oma igaaastasel tripil Helsingis koos Anu, tema sõbranna Laura ja minu sõbranna Helinaga. Ma arvan, et se eoli kõige hullem päev minu elus. Kõik algas sellega, et Helina eksis sadamasse tulles ära ja jõudis 15 minutit hiljem, kui me olime kokku leppinud. Helsingisse jõudes käisime me kesklinnas šoppamas ja kõik tundus hästi minevat, aga siis me hakkasime Linnanmäki lõbustusparki minema ja kõik hakkas valesti minema. Me olime välja uurinud, et sinna saab trammiga 3T, aga sellist trammi lihtsalt ei eksisteerinud. Me läksime vale trammi peale ja sattusime kuskile tundmatusse kohta, niiet me läksime teisele poole teed ja sõitsime keskusesse tagasi. Me olime väga paanikas. Siis ma helistasin oma isale, kes helistas oma soome sõbrale ja me saime teada, et terve trammiliiklus oli muutunud. Me jõudsime lõpuks Linnanmäele tund aega graafikust maas. Seal oli väga lõbus ja kõik tundus jälle hasti. Aga siis me hakkasime sadamasse tagasi minema... Me olime kindlad, et oskame tagasi minna, aga kõihepealt jäime täpselt trammist maha ja pidime kümme minutit uut ootama ning siis sõitis tramm järgmisesse peatusesse ja jäi sinna lihtsalt kümneks minutiks seisma, nii et me tulime sealt maha ja just siis hakkas tramm sõitma. Sellel ajal oli meil laeva väljumiseni pool tundi. Me olime jälle väga närvis ja üritasime taksot kutsuda, sest me ei leidnud sealt ühtegi. Siis tuli uus tramm ja me läksime sinna peale, aga see hakkas ka samamoodi seisma, nii et me jooksime bensiinijaama, et küsida, kust me võiksime takso leida ning leidsime ühe sealt jaamast. Me jõudsime täpselt sadamasse. See kogumus tundub nüüd naljakas, aga sellel ajal ei olnud see üldse naljakas.
Täna oli meil Anuga lõbus päev ratastega linnas asju ajades. Blogipilte tehes tegime me täielikku multitaskingut: me hoidsime oma väikest venda, jalutasime Williamiga ja tegime pilte samal ajal. See oli väga keeruline.
Mul on seljas tumeroheline laheda väikse detailiga särk koos lõhkiste mustade pükste, triibulise topi, musta seljakoti ja neetidega baleriina kingadega.Shirt, top, pants, rings: H&M/ backpack: Vans/ Shoes: TopShop
Photos by: Anu

xoxxxx,
Kaisa

No comments:

Post a Comment