Tuesday, 30 July 2013

Cutouts and tigers

Hi guys! I had a hard week working, but now I'm done! No working anymore, just relaxing and enjoying the last month of summer.
Tomorrow I am going back to Pärnu again for the last time this summer. I hope the weather is good, today it's warm, but really grey and ugly.
This post's outfit is an outfit I wore recently when the weather was a little bit colder. I wore my favourite sweater with big cutouts and my skater skirt with tiger print. It's actually a high waisted skirt, but it worked better low waisted with this outfit. I accessorized the outfit with a brown bag, brown oxfords and a big ring.
/
Teree! Mul oli raske töökas nädal, aga nüüd on kõik! Ei mingit töötamist enam, ainult puhkan ja naudin viimast suvekuud.
Homme ma lähen selle suve viimast korda tagasi Pärnusse. Ma loodan, et ilm läheb heaks, täna on küll soe, aga väga kole ja hall.
Selle postituse outfit on outfit, mid ma hiljuti kandsin, kui ilm natuke külmem oli. Mul kansin oma lemmikut suurte väljalõigetega kampsunit koos skater stiilis tiigritega seelikuga. See on tegelikult kõrge värvliga seelik, aga selle outfitiga mõjus ta madala värvliga paremini. Ma lisasin kostüümile pruuni koti, pruunid oxfordi jalanõud ja suure sõrmuse.Sweater: Jennyfer/skirt, ring: H&M/ shoes: Vagabond/ bag: New Yorker


xoxxx,
Kaisa

No comments:

Post a Comment