Saturday, 15 June 2013

Lana Del Rey in Riga

Hey!! I was in the small village of Käsmu for a few days and there really wasn't anything to post about. But yesterday we drove to Riga, Latvia!! We came here with my mom, brother, aunt and friend to see Lana Del Rey's concert! I love her so so much and the concert was really worth the long drive + we got to see the always beautiful city of Riga and do some shopping.
Only me and my friend went to the concert, I really liked it, she sounded so good live and she was so nice, talked to her fans a lot.
Yesterday to the concert I wore a military colored top with leather details, simple blue jeans, super comfy black cardigan, my sparkly sneakers and Fossil watch.
I also have some really bad pictures I took with my phone at the concert. I'm gonna do a big photo and video diary post about Riga tomorrow when I get home!
/
Hei!! Ma olin paar päeva väikses Käsmu külakeses ja mul polnud mitte millestki postitada. Aga eile em sõitsime Riiga, Lätti!! Me tulime siia ema, venna, sugulase ja klassiõega Lana Del Rey kontserdile! Ta meeldib mulle väga ja kontsert oli tõesti väärt seda pikka sõitu + me saime näha seda alati ilusat Riia linna ja natuke šopata.
Kontserdil käisime sõbrannaga kahekesi. Mulle meeldis see väga, ta laulis live'is väga hästi ja ta oli nii tore, rääkis palju oma fännidega.
Eile kontserdil oli mul seljas sõjaväe värvi top nahast detailidega, lihtsad sinised teksad, super mõnus must hõilst, mu läikivad tennised ja Fossili kell.
Mul on ka paar kohutavat pilti, mis ma teelfoniga kontserdil tegin. Ma teen homme koju jõudes Riiast suure piltide ja videoga postituse!
Wearing:
Top, bag, cardigan, sneakers: H&M, jeans: Bershka, watch: Fossil

Getting ready

Photos by: My mom

The arena where it was held
xoxxx,
Kaisa

No comments:

Post a Comment